Toch wat bezorgd over onderbezetting brandweer

Wij zijn toch wat bezorgd over de onderbezetting van de brandweer.
We mogen echter ook trots zijn op de vele vrijwilligers, die voor onze veiligheid zorgen.
Toch is onderbezetting een signaal om niet te negeren, vandaar dat we gisterenavond als fractie vragen hebben opgesteld.
Hieronder leest u welke


Geacht College,

Met verbazing hebben wij in de krant gelezen, dat de brandweer Groesbeek te laat was bij de brand aan de Oude Kleefsebaan 88 te Berg en Dal, vanwege onderbezetting.
Wij vinden dit zeer verontrustend en hebben dan ook de volgende vragen:

Is er sprake van een structurele of incidentele onderbezetting, bij de posten Groesbeek, Ubbergen en Millingen aan de Rijn?

Is dit een direct gevolg van de regionalisering van de Veiligheidregio Gelderland Zuid?

Onlangs hebben er brandveiligheidscontroles plaats gehad in de zorggebouwen in de gemeente Berg en Dal, is het aannemelijk om ook de gebruiksfunctie horeca/bijeenkomst gebouwen, te controleren in het kader van brandveiligheid? En wat is het brandveiligheids- cq risiconiveau van deze gebruiksfuncties?

Is er nog sprake van beroepskrachten op de genoemde posten en zo ja, hoeveel beroepskrachten zijn er gestationeerd per post?

Hoeveel vrijwilligers zijn er per post? Wonen deze vrijwilligers in de directe nabijheid van de kazernes. Is er rekening gehouden bij de aanstelling van vrijwilligers, met reistijden van en naar de kazerne?
Is er sprake van piketdiensten en zo nee, waarom niet?

Bij de post Groesbeek is er sprake van een mogelijke herschikking, van voertuigen. Zo zou er sprake zijn van het vertrek van de hoogwerker (de PvdA heeft hier eerder naar gevraagd) en het vertrek van een tankautospuit.
Heeft dit indien deze herschikking daadwerkelijk geschiedt, invloed op de motivatie van de vrijwilligers?

Lopen onze inwoners door de regionalisering extra gevaar?
Wat doen we om in de toekomst een onderbezetting van de posten te voorkomen?

Aangezien onze vragen betrekking hebben op de veiligheid, danwel het veiligheidsgevoel van onze inwoners, willen wij een snel antwoord op onze vragen en is een beantwoordingstermijn van 30 dagen irreëel

Hoogachtend
Hans Peters
Wiebo Kersten

Een gedachte over “Toch wat bezorgd over onderbezetting brandweer

  1. Beste Hans, het probleem van onderbezetting is niet alleen ik Berg en Dal een probleem, ook bijv. Gennep kampt met onderbezetting. In Brabant spelen dezelfde problemen, dit artikel is van vorig jaar september;
    http://www.bndestem.nl/brabant/vrijwillige-brandweer-in-gevaar-korps-niet-altijd-inzetbaar~a477c219/
    Niet verrassend dus, maar wel een punt van aandacht voor de gemeente. Hoe leg je iemand uit dat er door bezuinigingen hulpdiensten niet op tijd kunnen reageren? Ik zou die verantwoordelijkheid niet willen dragen als gemeente…
    Bart

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Twitter-afbeelding

Je reageert onder je Twitter account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s